Hakkımızda

Aynı okulda, farklı sınıflarda, birbirlerine bir yerlerden tanıdık ve aynı zamanda farklı yerlerde farklı üslupla yazılar yazan arkadaşlar olarak 2013 yılında bir orta yol bulmaya çalıştık.  Kuruluş kadrosu İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu dergimiz sonrasında aralarında farklı şehirlerin farklı üniversitelerinde okuyan öğrenci arkadaşlarımız da dahil olmuştur. Temel hedefimiz, bakış açımızla filtrelediğimiz olaylardaki manevi duruşumuzu insanların görmesiydi. Bu amaçla çıktığımız bu yolda günlük yaşantımızda aklımıza gelen “öze dokunur” cümleleri Kelam dergisi için bir yerlere not etmekteyiz. Temel gayesi edebiyat sever, okumayı seven insanlara yeni kaynaklar sunmanın yanında yazan insanlara da ses olabilme, seslerini duyurabilme imkanı vermektir.

Kelam Dergisi 1 Ağustos 2013’te yayınlanan ilk sayısıyla  yayın hayatına başladı. İçerik olarak hikaye, şiir, deneme ve makale türünde edebi yazıların yanında fikir yazılarına da yer verilmektedir. Web sayfamızda fotoğraf kareleri ve videolardan beslenerek insanlarda iyi hisler bırakmak, belki örnek olacak iyi yönde hayatını değiştirecek yazılar/şiirler yayınlamak istiyoruz.

Çoğunlukla öğrenci- genç – simalardan oluşan yazar kadromuzda Nevzat Bayhan, Şadi Evren Şeker ve Yusuf Tosun gibi değerli yazarların da yazıları bulunmaktadır.